KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12332023
nr 1233 2023
Olof Segerfeldt
(1886-1967), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, 1946, signerad, oramad. Olja på duk, 65x54
Kondition: skadad duk
Olof Segerfeldt, född 1886 i Helsingborg, död 1967, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 4 februari 2019
kl 20:04:13
Olof Segerfeldt
Läs mer om Olof Segerfeldt